nasi

AUTORZY

Waldemar Łysiak

ur. 8 marca 1944 w Warszawie


Używał pseudonimów literackich:

Valdemar Baldhead, Archibald, Mark W. Kingden, Rezerwowy Ł.

Doświadczenie

Polski pisarz i publicysta, napoleonista.

Ukończył Liceum im. Bolesława Prusa w Warszawie. Następnie kontynuował naukę na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, który ukończył w 1968 roku. Studiował później historię sztuki na Uniwersytecie Rzymskim oraz w Międzynarodowym Centrum Studiów nad Ochroną i Konserwacją Zabytków w Rzymie. W roku 1977 obronił na Wydziale Architektury PW pracę doktorską pt. "Doktryna fortyfikacyjna Napoleona". Wykładał historię kultury i cywilizacji na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.


Paweł Jaroszewski

Urodzony w 1961 roku w Krakowie, zajmuje się fotografią od 20 lat.


Autor albumów:

"Wieliczka", "Sandomierz", "Katedra Wojska Polskiego w Warszawie", "Tarnów", "Żelazowa Wola", "Kraków – kolory miasta", "Droga Królewska w Krakowie", "Polska", "Wilno", "Łazienki Królewskie w Warszawie", "Wilanów", "Klasztor Dominikanów w Starim Gradzie na Hvarze", "Stari Grad w miniaturze", "Crkve i crkvice Staroga Grada", "Wilanów - pałac i park".

Doświadczenie

Od kilku lat realizuje zdjęcia do celów wydawniczych w Chorwacji. W swoich książkach łączy fotografię pejzażu, architektury i reportaż z historyczną narracją i osobistymi refleksjami. Zdjęciom zawsze towarzyszą teksty wybitnych autorów. W albumach teksty zamieścili m. innymi: Krzysztof Burek, Sławoj-Leszek Głódź, Paweł Huelle, Tadeusz Konwicki, Józef Tischner, Jerzy Waldorff, Jacek Woźniakowski, Aldo Čavić, Paweł Jaskanis, Nikola Bižaca, Ivica Huljev, Tonko Maroević, Tomislav Raukar, Vinko Ružević, Vinko Tarbušković, Ambroz Tudor. Realizuje także sesje zdjęciowe na zamówienie, wykorzystując bogate doświadczenia z fotografii wydawniczej. Przygotowuje publikacje albumowe od koncepcji, poprzez fotografię i redakcję, aż do końcowego opracowania poligraficznego.


Leszek Szymowski

(ur 1981) - dziennikarz śledczy, pisarz


Autor albumów:

publikował m.in. na łamach "Gazety Polskiej", "Wprost", "Gazety Finansowej". Autor głośnych artykułów ujawniających patologie w funkcjonowaniu władzy. Publikuje na łamach "Angory", "Najwyższego Czasu!", "Warszawskiej Gazety". Autor 10 książek, w tym bestsellerowych "Zamach w Smoleńsku" i "Agenci SB kontra Jan Paweł II". Konserwatywny liberał.


Lidia A. Zielińska


jest filologiem z wykształcenia (absolwenta iberystki Uniwersytetu Warszawskiego), ale jej ciekawość świata zawsze była zbyt duża,by autorka poprzestała tylko na zgłębianiu tajników języka i kultury mieszkaniowców Portugalii czy Hiszpanii. Swoje talenty lingwistyczne wykorzystywała najpierw w branży turystycznej, potem w budowlanej (jako tłumacz) a w końcu postanowiła zostać bizneswomen - związała się z rynkiem ochrony.